W Palmiarni

W dniach 16.12.2016 r. i 10.01.2017 r. uczniowie klas Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w najnowocześniejszej w Europie, łódzkiej Palmiarni. Bogactwo świata przyrodniczego, różne strefy klimatyczne i panujące tam warunki, jak i różnorodność pod względem florystycznym wzbudziła zainteresowanie i ciekawość wśród młodzieży. Bezpośredni kontakt z otaczającą przyrodą uwrażliwia uczniów na piękno i pośrednio kształtuje w nich postawy proekologiczne, a także szacunek i chęci podjęcia działań w zakresie ochrony środowiska. 
Uczniowie podczas spaceru z przewodnikami poznali roślinność strefy równikowej, podrównikowej, następnie obserwowali roślinność twardolistną występującą głównie w krajach śródziemnomorskich, w południowo-zachodnich rejonach Ameryki Północnej, na południu Afryki i w południowo-zachodniej Australii. Na koniec obejrzeli kolekcję okazałych kaktusów oraz roślinności pustyń i półpustyń obejmujących Saharę, część Półwyspu Arabskiego, Wyżynę Irańską, część Afryki Południowej, centralną część Australii, południowo-zachodnie rejony Ameryki Północnej oraz zachodnie wybrzeże Ameryki Południowej
Zajęcia przyrodnicze zrealizowane zostały w ramach programu Cykl zajęć pn. „Bios logos ” organizowanych w Zespole Szkół Zawodowych w Ozorkowie – dofinansowanego przez WFOŚ i GW w Łodzi .

Skip to content