Opublikowano

Pogram profilaktyki uzależnień pt. „Antymina”

Dzień 31 marca 2017 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Ozorkowie można zakwalifikować do prawdziwego święta profilaktyki. Tego dnia pod hasłem „ Nie daj się wysterować na minę” realizowany był artystyczny program profilaktyki uzależnień pt. „Antymina”. Odbiorcami byli uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni uczniowie dwóch, ozorkowskich gimnazjów Metaforycznymi minami okazywały się narkotyki, alkohol, niewłaściwi ludzie wokół, niechciany, przypadkowy, zbyt wczesny seks , kłopoty z prawem. 
 Niezwykłość programu „ Antymina” polega na tym, że dwóch muzyków opowiadało o swoich przeżyciach związanych z zażywaniem substancji psychoaktywnych w sposób bardzo szczery, otwarty, prawdziwy. Ich zmagania z nałogami, cena, jaką zapłacili w postaci konsekwencji prawnych , zdrowotnych, rodzinnych opowiedziane były w tak sugestywny sposób, że czuć było na sali napięcie i emocje uczniów, którzy naprawdę byli poruszeni. Muzycy w sposób interesujący i przejmujący zarazem pokazali , jak wielką wartością w życiu człowieka jest wolność, jakie zniewolenie przynoszą wszelkie używki i niewłaściwe decyzje. 
 Ww. projekt dofinansowany został przez Zarząd Powiatu Zgierskiego oraz przez Burmistrza Miasta Ozorkowa, dzięki czemu uczniowie naszej szkoły oraz ozorkowskich gimnazjów mieli możność skorzystania z tej oryginalnej, wartościowej i – co niezwykle ważne- nienudnej oraz nieschematycznej formy profilaktyki uzależnień. W sytuacji coraz większej popularności i dostępności wszelkich substancji psychoaktywnych współpraca szkoły oraz władz samorządowych w propagowaniu zdrowego stylu życia wśród młodych mieszkańców miasta oraz okolic jest cennym wydarzeniem.