Opublikowano

„Nieskończona różnorodność przyrody”

W dniu 23.05.2017 roku uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych uczestniczyli w warsztatach ekologicznych pn.: „Nieskończona różnorodność przyrody”, które przeprowadzone były w terenie przez pracowników Ośrodka Działań Ekologicznych „Źródła” w Łodzi.
Tym razem mieliśmy szansę poznać zasady funkcjonowania ekosystemu lasu. Poprzez odgrywanie ról, wcielanie się w konkretne elementy budowy przekroju poprzecznego pnia drzewa, utrwaliliśmy sobie jego budowę anatomiczną. Dzięki dramie, doświadczyliśmy, że każdy fragment drzewa jest ważny i niezastąpiony dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Następnie poszliśmy na spacer poświęcony różnorodności gatunkowej w parku. Wypełniliśmy karty pracy “Drzewa i krzewy”, a obserwując piękno i zróżnicowanie świata istot żywych, intuicyjnie zadaliśmy sobie pytanie: ile gatunków zamieszkuje naszą planetę?
To były bardzo interesujące zajęcia terenowe zrealizowane w ramach programu Cykl zajęć pn. „Bios logos ” organizowanych w Zespole Szkół Zawodowych w Ozorkowie- dofinansowanego przez WFOS i GW w Łodzi.