Opublikowano

Warsztaty ekologiczne – “Góra śmieci rośnie”

W dniu 23.05.2017 roku uczniowie ZSZ uczestniczyli w warsztatach ekologicznych pn.: „ Góra śmieci rośnie”, które odbyły się w Ośrodku Działań Ekologicznych „ Źródła” w Łodzi. Recykling to dość powszechnie używane pojęcie z dziedziny ekologii. Co się za nim kryje? Na czym polega? Dlaczego recykling się opłaca?. Od lat słyszymy, że powinniśmy segregować śmieci. Nic dziwnego, ponieważ przeciętny Polak wytwarza co roku ok. 300 kg śmieci, z czego wciąż odzyskujemy niewiele – zaledwie kilka procent, więc góry odpadów rosną w zastraszającym tempie, stanowiąc nie tylko zagrożenie dla środowiska, lecz również dla nas samych.
Może jeżeli każdy z nas uświadomi sobie, dlaczego segregowanie odpadów jest konieczne i jakie korzyści daje recykling, to zmieni się nasza mentalność będziemy segregować odpady  chętniej i efektywniej? 

 Dziś już wiemy, że ideą recyklingu jest odzyskanie z segregowanych odpadów jak największej ilości materiałów i surowców, przy jednoczesnym maksymalnym ograniczeniu nakładów na ich ponowne przetworzenie To była bardzo pouczająca lekcja z życia wzięta zorganizowana w  ramach programu Cykl zajęć pn. „Bios logos ” organizowanych w Zespole Szkół Zawodowych w Ozorkowie- dofinansowanego przez WFOS i GW w Łodzi.