Opublikowano

Wieczornica dla Niepodległej

Przy zapachu herbaty i w blasku świec, spotkaliśmy się we wtorek 20. listopada podczas Wieczornicy dla Niepodległej. W kameralnej atmosferze, licznie przybyli goście, wspomagani przez uczennice naszej szkoły (Klaudię Sadok, Elę Mazur, Patrycję Zakrzewską, Natalię Sobczak, Natalię Sadowską) wspólnie zaśpiewali tradycyjne patriotyczne pieśni, np. „Szarą piechotę” czy „Rozkwitały pąki białych róż”. Jedną z najpopularniejszych polskich pieśni wojskowych z czasów I wojny światowej „O mój rozmarynie” zagrał na akordeonie Radek Lityński. Wieczornica była także okazją do włączenia się w akcję narodowego czytania „Przedwiośnia” S. Żeromskiego, a w roli lektorów wystąpili nauczyciele naszej szkoły. Na zakończenie wspólnie odśpiewaliśmy “Hej, chłopcy, bagnet na broń”, przy dzwiękach strun gitary w wykonaniu Macieja Woźniaka. Była to kolejna uroczystość wpisująca się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości.